Tlačová kancelária KBS

Syndikovať obsah
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 3 min 9 s

Bratia dominikáni pozývajú odvážnych mužov do kláštora

pred 0 sekúnd
Bratia dominikáni pozývajú odvážnych mužov vo veku od 18 do 35 rokov, ktorí sa zamýšľajú nad svojím povolaním, stráviť víkend Všetkých svätých 30. októbra – 1. novembra v kláštore vo Zvolene. “Chcem plniť Božiu vôľu. Ale ako spoznať, k čomu ma Boh volá?,” aj na takéto otázky si budú môcť záujemcovia odpovedať.

Záver Roka Božieho Slova patrí v Košickej arcidiecéze viacerým podujatiam

Ut, 22/09/2020 - 21:06
Záver Roka Božieho Slova patrí v Košickej arcidiecéze viacerým podujatiam, ktoré organizuje Centrum pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta. Počas predchádzajúceho a nasledujúceho víkendu prebieha 9. ročník Letnej školy jazykov Biblie, kurzy biblickej hebrejčiny a gréčtiny.

Salezián pracuje na misii v Afrike, kde je potrebné zriadiť semináre

Ut, 22/09/2020 - 16:40
Martín Lasarte pôsobil ako misionár salezián v Angole. Len začiatkom roka 2000 sa tam skončila občianska vojna, ktorá trvala takmer 30 rokov. Misionárovi momentálne pandemické opatrenia bránia v návrate do Angoly. Zatiaľ pracuje na inej misii v Afrike. Tam je potrebné zriadiť semináre, ktoré budú poskytovať kvalitnú formáciu a vzdelanie.

Vyšiel List Samaritanus bonus o starostlivosti o človeka v terminálnej fáze

Ut, 22/09/2020 - 15:45
Dokument prehľadne predkladá už definované učenie Cirkvi v tejto oblasti, stále viac naberajúcej na význame vzhľadom na vývoj lekárskej vedy, technológií, systémov zdravotníctva a legislatívy. Robí to spôsobom prehľadným a pedagogickým. Ako prezrádza názov hlavný dôraz sa kladie na celostný humánny a evanjeliový postoj.

Ľudský život je založený na vzťahu s Bohom, s blížnym a so zemou

Ut, 22/09/2020 - 15:40
Pápež František v utorok 22. septembra rozoslal cez sociálne siete nasledujúci odkaz: „Ľudský život je založený na troch základných úzko prepojených vzťahoch: na vzťahu s Bohom, s blížnym a so zemou.“ #SeasonOfCreation #ČasStvorenstva

Francúzsky architekt Duthilleul sa stal členom vatikánskej akadémie

Ut, 22/09/2020 - 15:30
Renomovaný francúzsky architekt Jean-Marie Duthilleul sa stal členom Pápežskej akadémie výtvarných umení a literatúry (Pontificia Insigne Accademia di Belle Arti e Lettere dei Virtuosi al Pantheon). Za jej riadneho člena v kategórii architektov ho vymenoval Svätý Otec František.

V Zákamennom bola obnova s názvom „Manželstvo misia možná“

Ut, 22/09/2020 - 15:25
Obnoviť si svoju lásku a porozumenie, zažiť aj povzbudenie vo viere, mohli manželia počas duchovnej obnovy s názvom „Manželstvo misia možná“. Podujatie v Zákamennom viedli manželské páry zo Spoločenstva novej evanjelizácie z Dolného Kubína. Program tvorili sväté omše, modlitby chvál a prednášky.

V Bazilike svätého Emeráma oslávili sviatok patróna chrámu i kapituly

Ut, 22/09/2020 - 14:16
V Katedrále – Bazilike sv. Emeráma na Nitrianskom hrade sa zišli kapitulní kanonici pod vedením veľprepošta Mons. Štefana Valla, aby si pri slávnostnej pontifikálnej svätej omši celebrovanej nitrianskym diecéznym biskupom Mons. Viliamom Judákom uctili sviatok spolupatróna chrámu i katedrálnej kapituly sv. Emeráma, biskupa a mučeníka.

Katolícka univerzita v Ružomberku otvorila jubilejný 20. akademický rok

Ut, 22/09/2020 - 13:32
"Dnes, keď slávime 20. výročie založenia Katolíckej univerzity, uvedomujeme si, aké dôležité poslanie napĺňajú naši pedagógovia a vychovávatelia. Cez nich sa neraz formujú naše postoje, naše svedomie, rozum i srdce," pripomenul počas slávnostnej omše košický arcibiskup metropolita Bernard Bober.

Rada ZKSM zhodnotila rok 2020 a otvorila dvere členom a projektom

Ut, 22/09/2020 - 12:54
Poslaním ZKSM je rozvoj spoločenstiev po všetkých stránkach. Víziou združenia je, aby v každom meste a obci na Slovensku boli spoločenstvá mladých, prinášajúce Božie Kráľovstvo do všetkých oblastí spoločnosti. Prostredníctvom neformálneho vzdelania chce ľudí rozvíjať, a tak im pomôcť dozrieť v osobnosť.

Sedembolestnú Pannu Máriu oslávili Slováci žijúci v Spojených štátoch

Ut, 22/09/2020 - 12:27
Slováci žijuci v Spojených štátoch amerických oslávili patrónku slovenského národa Sedembolestnú Pannu Máriu slávnostnou svätou omšou, ktorú slávili v sobotu 19. septembra 2020 v Národnej bazilike Nepoškvrneného počatia Panny Márie vo Washingtone.

Svätý Otec prijal rodičov s deťmi s autizmom, ktorí prišli z Rakúska

Ut, 22/09/2020 - 12:04
Autistické centrum Sonnenschein, nachádzajúce sa v rakúskom Sankt Pöltene, sa venuje diagnostike a terapiám pre deti s poruchou autizmu. Spolu 40 pútnikov z tohto centra - deti s rodičmi a terapeutmi - prišli na púť do Ríma, kde ich na osobitnej audiencii prijal Svätý Otec František.

Kard. Parolin: Helsinská deklarácia je nástrojom dodržania slobody

Ut, 22/09/2020 - 11:59
Na konferencii s názvom „K 45. výročiu Helsinských dohôd, kardinál Silvestrini a vatikánska Ostpolitika“ 14. septembra v Ríme štátny sekretár kardinál Pietro Parolin poukázal na platnosť Silvestriniho vízie presadzovania náboženskej slobody nie politickou konfrontáciou, ale dialogicky na základe ľudských práv.

Slováci "vybehali" 78 tisíc porcií jedla pre deti v extrémnej chudobe

Ut, 22/09/2020 - 10:39
Počas uplynulého víkendu "vybehali" na charitatívnom behu bežci vo Vysokých Tatrách spolu s virtuálnymi bežcami po celom Slovensku 78 tisíc porcií jedla v škole pre deti v extrémnej chudobe. Behom sa tak pomáhalo počas druhého ročníka charitatívneho behu Mary’s Meals, ktorý tento rok podporili známi slovenskí športovci.

Dominikánska mládež pozýva stredoškolákov na víkendové stretnutie

Ut, 22/09/2020 - 08:46
ADOM (dominikánska mládež) pozýva stredoškolákov na víkendové stretnutie, ktoré bude 16. – 18. októbra 2020 na Pustom Dvore – Ábelová. Spoločnosť účastníkov obohatia životné príbehy niekoľkých novozákonných postáv, ktoré sú konfrontované s Božou uzdravujúcou mocou. Prihlásiť sa je možné do 9. októbra na sociálnej sieti ADOM-u.

Caritas Internationalis vyzvala posilňovať mier konkrétnou prácou

Po, 21/09/2020 - 15:57
Pripomeňme, že OSN vyhlásilo Medzinárodný deň mieru v roku 2001 s cieľom posilňovať ideál mieru zachovaním 24 hodín nenásilia a prímeria. Jeho tohtoročnou témou je „Spoločné formovanie mieru“ (Shaping Peace Together) a dôraz na spojenie síl ľudstva proti spoločnému nepriateľovi, ktorým je koronavírus.

Vyšla nová kniha o zmysle pomoci Afrike "Má pomoc Afrike zmysel"

Po, 21/09/2020 - 13:47
"Má pomoc Afrike zmysel" - je názov novej knihy, ktorú uviedli v nedeľu 20. septembra 2020 v priestoroch saleziánov na Mamateyovej ulici v Bratislave. Autor knihy Tomáš Horváth sa zamýšľa nad zmyslom pomoci a ponúka svoje niekoľkoročné skúsenosti s projektmi v Afrike, kde prežil aj určitú časť svojho života.

Trnavský emeritný arcibiskup Sokol uviedol do života svoje memoáre

Po, 21/09/2020 - 13:20
Ťažisko knihy tvoria spomienky a vnímanie spoločnosti od detstva až po súčasnosť: kňazská formácia, kaplánske pôsobiská, Sereď a služba arcibiskupa. Arcibiskup svoje postrehy dokladá dokumentmi. Bohatá obrazová príloha knihy je zakončená fotkami 63 kostolov, ktoré boli postavené a konsekrované počas jeho biskupskej služby.

Sestry služobnice majú provinciálnu kapitulu v sídle provicie v Prešove

Po, 21/09/2020 - 13:01
V sobotu 19. septembra 2020 Sestry služobnice Nepoškvrnenej Panny Márie zo Slovenskej provincie, začali 10. provinciálnu kapitulu v sídle provincie v Prešove. Hlavnými úlohami kapituly je voľba nového provinciálneho vedenia a vnímanie výziev súčasnej doby, ktoré sestry rozlišujú opierajúc sa o Božie slovo „Zatiahni na hlbinu“ (Lk 5,4).

Pápež na Twitteri: Neuspokojme sa s niečím menej než opravdivé bratstvo

Po, 21/09/2020 - 12:44
V pondelok 21. septembra, na ktorý pripadá Medzinárodný deň mieru, vyslovil pápež František výzvu neuspokojiť sa s nižším cieľom, než je opravdivé bratstvo medzi ľuďmi. Všetkých nás totiž spája to, že pochádzame od Boha. Cez Twitter rozoslal Svätý Otec výzvu vyjadrenú dvoma vetami.

*